Dworek

w sercu Białego Prądnika

Dbamy o to, aby wszyscy nasi Goście cieszyli się niepowtarzalnym smakiem potraw i jakością obsługi. Myślimy o szczegółach i chcemy, aby każdy z Państwa czuł się tu wyjątkowo. Restauracja „Dworek” jest jedyną w swoim rodzaju, tutaj można odpoczywać na łonie natury i spacerując po Parku Kościuszki,  znaleźć chwilę wytchnienia w naszym ogródku letnim.

Na prawdziwą ucztę dla podniebienia zapraszamy również do naszych pozostałych lokali – Restauracji Pod Gruszką i Restauracji Avangarda.

Mężczyzna w eleganckiej marynarce przy barze. Podpis Michał Baranek.

Białoprądnicki

klimat

Restauracja „Dworek” mieści się w piwnicach głównego budynku Dworku Białoprądnickiego. Miejsce to bez wątpienia urzeka wszystkich swoją architekturą i malowniczym krajobrazem. Restauracja zachwyca swym ciepłym wnętrzem, przepięknym ogrodem i niepowtarzalną kuchnią. Korzystając z chwili wytchnienia z dala od miejskiego zgiełku warto ten czas spędzić w Dworku, gdzie latem odbywają się koncerty oraz seanse filmowe  „ pod chmurką”.

Miejsce

z historią

Historia Dworku na Białym Prądniku przy ul. Papierniczej 2 w Krakowie sięga XVI wieku.
Inicjatorem powstania letniej rezydencji był Kanclerz Wielki Koronny, biskup krakowski Samuel Maciejowski. Ta renesansowa budowla była miejscem spotkań dla wielu wybitnych ludzi. Gościli tu m.in.: Łukasz Górnicki, który opisał to miejsce w swoim dramacie „ Dworzanin polski”, jak również Mikołaj Rej, Jan Kochanowski ,czy drzemiący przy pałacowym drzewie Tadeusz Kościuszko.

Ułożenie Sali restauracyjnej pod przyjęcie. Białe obrusy, kwiaty, świece. Zabytkowa sala piwniczna z filarem.

Doskonała

kuchnia

Serwowane dania tworzymy na bazie świeżych i jakościowych produktów od najlepszych dostawców. Niektóre warzywa i owoce  pochodzą z własnych certyfikowanych upraw ekologicznych.

CERTYFIKATY

NASZYCH UPRAW

W trosce o najwyższą jakość serwowanych potraw wykorzystujemy świeże i zdrowe produkty, nie tylko od lokalnych dostawców.
Posiadamy własne certyfikowane uprawy ekologicznych warzyw i owoców z których korzystamy przez cały rok.
Nasze spiżarnie bogate są w domowe przetwory, które wykorzystujemy do produkcji naszych potraw.

Sala

Restauracyjna

W  sali restauracyjnej znajduje się ok. 50 miejsc siedzących, gdzie uciekną Państwo od miejskiego zgiełku. Latem w naszym budynku, przy pysznej kawie i ciastku, można cieszyć się wolną chwilą, korzystając z wszelkich atrakcji i wydarzeń artystycznych, organizowanych przez Centrum Kultury Dworek  Białoprądnicki. Ogród letni, mieszczący ok.  200 miejsc siedzących jest uroczą przystanią ciszy i spokoju.

Sala

Widowiskowa

Poza Salą restauracyjną,  dysponujemy dwiema zabytkowymi salami, które mogą pomieścić ok. 90 osób.
Sala „Widowiskowa”, to idealne miejsce na kameralne 30 – osobowe przyjęcie,  lub sala taneczna w połączeniu z sąsiadującą Salą „Pod Kolumną”, która mieści ok. 60-ciu osób.

SALE

DWORSKIE

Zdecydowanie najpiękniejszymi wnętrzami tej letniej rezydencji są  sale na parterze dworu – „ Kominkowa”,  w której odbywają się liczne koncerty i wydarzenia kulturalne, gdzie  mogą Państwo zorganizować przyjęcie dla ok. 80 osób  z Salą „Złotą”,  która sprawdzi się przy kameralnych przyjęciach, bądź jako sala taneczna.

ZAPRASZAMY

DO SERCA

BIAŁEGO PRĄDNIKA

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Godziny otwarcia:
Pn. – Czw.  10.00 – 22.00
Pt. – Nd.    10.00 – 22.00…

tel.: +48 695 363 520
biuro@restauracjadworek.com

ZAREZERWUJ

STOLIK

Zapraszamy również do:

Copyright to: © 2020 Restauracja Dworek. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt: perceptika